Про проект

Проєкт FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation) – це міжнародний науково-дослідний проєкт, в основі якого лежить розробка міських планів харчування в їх місцевих умовах для досягнення комплексного та безпечного цілісного переходу до здорових, стійких, безпечних, інклюзивних та економічно ефективних систем харчування. Цей проект отримав фінансування з програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №101000717.

Сайт науково-дослідного проєкту – https://fusilli-project.eu/

FUSILLI дотримується багатоцільового підходу до впровадження здійсненої та повторюваної інноваційної міської політики, що призведе до покращення дій на всіх етапах ланцюжка вартості продовольства відповідно до чотирьох пріоритетів політики ЄС FOOD2030:

  • харчування для стійкої та здорової дієти,
  • кліматичні та екологічно стійкі харчові системи,
  • циклічність та ефективність використання ресурсів харчових систем,
  • інновації та розширення можливостей громад.

Проєкт FUSILLI реалізується дванадцятьма містами-учасниками, серед яких: Афіни (Греція), Каштелу-Бранку (Португалія), Діфферданж (Люксембург), Рим і Турін (Італія), Коллінг (Данія), Осло (Норвегія), Тампере (Фінляндія), Рієка (Хорватія), Сан-Себастьян (Іспанія), Нілюфер (Туреччина) та Харків (Україна). Дванадцять «лабораторій життя» (living labs) FUSILLI впровадять різні інноваційні дії на всіх етапах харчового ланцюга:

  • виробництво та переробка,
  • дистрибуція та логістика,
  • споживання,
  • втрата їжі та відходи,
  • управління.

Від України проєкт реалізується Соціологічним факультетом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Керівник проєкту – декан факультету, кандидат соціологічних наук, доцент Олена Мурадян.

FUSILLI включатиме не лише всі відповідні процеси, а й усі види суб’єктів (наприклад, фермерів, дослідників, споживачів), сектори політики (наприклад, охорона здоров'я, сільське господарство, навколишнє середовище), рівні управління (наприклад, місцеві, національні, глобальні) та функціональні можливості (наприклад, здорові дієти, доступ до їжі, зайнятість та культурну ідентичність) у своїх дослідженнях та політичних зусиллях.

«Лабораторії життя» мають на меті виявити найкращі практики трансформації харчової системи та поділитися ними з так званою спільнотою знань FUSILLI (KC). Завдяки тісній співпраці з іншими проєктами та колегіальними ініціативами міста отримають повноваження як інноваційні агенти для розробки довгострокового планування продовольства, вивчаючи в один одного успішні політики, дії та ініціативи.