Дослідницька та освітня мережа з питань викликів зовнішній політиці ЄС/ ValEUs

Про проєкт
Комплексна дослідницька ініціатива, очолювана Європейським університетом Віадріна, Франкфурт (Одер), Німеччина, спрямована на вирішення поточних викликів, з якими стикається Європейський Союз (ЄС), і вивчення потенційних контрстратегій. Проект під назвою «ValEUs. Дослідницько-освітня мережа з суперечок зовнішній політиці ЄС» забезпечила 1,2 мільйона євро фінансування від Комісії ЄС у рамках Політичної мережі Жана Моне (JMPN) на трирічний період, починаючи з січня 2024 року.

Це амбітне підприємство, в якому беруть участь 20 установ-партнерів із 17 країн на п’яти континентах, зосереджується на дослідженні зовнішньої політики Європейського Союзу та викликів, які постають перед його цінностями. Професор д-р Тімм Бейхельт, професор європейських студій Viadrina та головний дослідник мережі, наголошує на необхідності перевірити, чи дотримується ЄС цінностей, які він прописує для себе та інших. Такі питання, як міграція, політика надання притулку та процес розширення, виділені як потенційні сфери систематичного відхилення від встановлених нормативних стандартів.

Мережа «ValEUs» планує здійснювати спільні міждисциплінарні дослідницькі проекти, залучати формати навчання та сприяти колегіальному обміну через конференції, літні школи та масштабний онлайн-курс. Крім того, консорціум прагне ініціювати соціальні дебати та розробляти рекомендації як для політичних діячів, так і для громадянського суспільства.

Наказ про створення робочої групи

Сайт проєкту

Строки реалізації проєкту: 01.01.2024-31.12.2026

Номер проєкту та рамкова програма: №101127800 ERASMUS-JMO-2023-NETWORKS