Команда Fusilli під час війни

Підсумки 2023 (28.12.2024)

Добігає кінця 2023 рік і незважаючи на активні бойові дії на території Харкова та області, команда проєкту FUSILLI активно працювала задля поставленої мети. Згадаємо основні заходи впродовж року:

🔹У березні, керівниця проєкту Олена Мурадян виступила із доповіддю на тему «Food Security in Wartime Ukraine: Global Trends and Future Challenges» на міжнародній конференції (Virtual Conference on Better Understanding of the War Against Ukraine). Презентація була присвячена ситуації з продовольчою політикою в Україні, практиками харчової політики, соціальним нерівностям і новим викликам, з якими зіштовхується Україна сьогодні і може зіштовхнутися у найближчому майбутньому.

🔹Протягом травня наші молодші дослідники Dasha Yashkina та Запорожченко Руслан почали підготовку до Kharkiv Green Urban Fest. Одним із завдань дослідження було спілкування з мешканцями різних районів Харкова про те, як їм вдається продовжувати займатися садівництвом в умовах війни та постійних обстрілів Харкова.

🔹25-26 травня у змішаному форматі відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна на шляху до європейських цінностей», що проводилась у межах міжнародного проєкту «Майбутнє державного управління» (FoPA, Future of Public Administration) на якій були присутні багато спікерів. Обговорювали важливі теми: релокація бізнесу; соціально відповідальне підприємництво: проблеми воєнного теперішнього та перспективи післявоєнного майбутнього; фермерське господарство, волонтерство та продовольчий бізнес підчас війни.

🔹17 червня ми провели Kharkiv Green Urban Fest. Учасники фесту мали змогу прослухати цікаві лекції від наших партнерів та запрошених спікерів, взяти участь в майстер-класі з вирощування мікрогріну. До того ж, всі бажаючі мали змогу побачити арт-проєкт «Kharkiv Green Urban Tourʼ2023» та прочитати історії мешканців міста Харкова, які продовжують займатися садівництвом в умовах війни та постійних обстрілів Харкова.

🔹У липні наші Олена Мурадян та Олександра Дейнеко відвідали місто Турин (Італія) для участі у 6-тій Періодичній зустрічі та Генеральній Асамблеї проєкту Fusilli-project.eu Urban Food Planning. У рамках зустрічі відбулась серія робочих нарад щодо оцінки прогресу у виконанні поточних завдань Консорціуму, окремо для харківської команди проєкту організована звітна зустріч щодо оцінки результатів за 2,5 роки проєктної діяльності.

🔹На початку літа Дарʼя Яшкіна та Анастасия Сошенко пройшли курс тренерів Zero Waste Camp Kharkiv Zero Waste, де дізналися як правильно викладати та доносити ідею Zero Waste. Насичені занняття та вигадування нових викладацьких прийомів надихнули нас на нові ідеї та продовження роботи Kharkiv Living Lab. Після вдалого завершення тренінгового курсу наша Анастасія виграла грант на проведення дитячого табору Zero Waste. Упродовж майже двох місяців, двічі на тиждень, 14 дітей з числа ВПО, які зараз проживають на базі гуртожитку №2, прослуховували лекції про головні принципи «нуль відходів»: refuse (відмовся від непотрібного), reduce (скорочуй споживання), reuse (використовуй повторно), recycle (відправляй на переробку), rot (компостуй) 🌱

🔹Восени наша Дарʼя Яшкіна зустрілася з Фумінорі Цучіко - японцем, який приїхав до України з Польщі під час повномасштабного вторгнення, аби допомагати українцям. Фумінорі організував краудфайндингову кампанію у Японії для допомоги українцям та на виручені кошти (близько 7 млн єні) він відкрив власне кафе «FuMi cafe» на Салтівці, де щодня безкоштовно готують та подають страви для дітей та вразливих груп населення.

🔹 У листопаді наші Олександра Дейнеко та Дмитро Бойко відвідали місто Каштелу-Бранку (Португалія) та взяли участь у 7-й Періодичній зустрічі та Генеральній Асамблеї проєкту FUSILLI, де проводились воркшопи з написання наукових публікацій, організації Food Policy Council, планування майбутньої кооперації із містами-учасниками проєкту.

🔹У грудні ми провели перший Харківський продовольчий форум "Харків на шляху до продовольчої безпеки: харчові практики та принципи 5R", за підтримки Харківська обласна військова адміністрація та Харківська Міська Рада.

До форуму долучилося багато наших партнерів та запрошених спікерів, які представляли різні організації, заклади та об'єднання, і ми дуже раді, що нам вдалося всіх зібрати для обговорення важливих тем: трансформація продовольчих систем Kharkiv region в умовах війни; волонтерська діяльність та гуманітарна підтримка деокупованих територій Харківська область; соціальне підприємництво і локальні продовольчі ініціативи; відповідальне споживанням і циркуляція відходів; харчові практики та цілі сталого розвитку; перспективи розвитку продовольчої політики у місті та регіоні.

🔹 Наприкінці грудня вийшов черговий випуск наукового журналу "SocioPROSTIR", який присвячений тим напрямкам, якими ми активно займаємося вже три роки в рамках проєкту FUSILLI, а саме: продовольча політика та безпека, зелені фестивалі та фестивальна культура, мережа продовольчих ініціатив у Харкові та регіоні, практики 5R та відповідальне споживання.

Крім цього, проводилася активна інформаційна політика, яка включала аналітичну та дослідницьку діяльність.

До зустрічі наступного року!✅🇺🇦

Презентація міні-дослідження проєкту

Від початку війни швидко стало зрозумілим те, що допомогти може кожний: допомогти військовим, допомогти близьким, допомогти просто незнайомим людям, які потребують на допомогу. Кожен член команди Fusilli Kharkiv так чи інакше намагається допомогти під час війни. Сьогодні ми розповімо про досвід нашої Оксани Нехаєнко. З другого тижня війни вона з іншими учасниками проєкту самотужки налагоджували постачання продовольства у кількох районах Харківської області, а пізніше стали можливими виїзди і до Харкова.

Первинні виїзди та постачання продуктів першої необхідності (хліба, борошна та круп) були з міста Первомайський (Харківська область). Наразі наші волонтери працюють із продовольчими базами Полтавської та Дніпропетровської областей. Крім продуктів, також закуповуються засоби особистої гігієни та побутова хімія.

На даний момент логістика продуктів харчування в області вже не є гострою проблемою, поступово починають працювати магазини і ситуація з продовольством трохи стабілізується, але наші добровольці, як і раніше, надають допомогу тим, хто її найбільше потребує - людям похилого віку, сім'ям з маленькими дітьми та внутрішньо переміщеним особам. Основна волонтерська робота зараз зосереджена на збиранні та формуванні списків медикаментів. Доступні ліки закуповуються у сусідніх областях, оскільки, на жаль, постачання медикаментів у Харківській області практично зупинено. Ліки, недоступні в Україні у зв'язку з війною (насамперед це препарати для тиреоїдної терапії – L-тироксин та еутирокс) закуповуються закордоном невеликими партіями в приватному порядку, або через ГО, які надають допомогу.