Команда Fusilli під час війни

Презентація міні-дослідження проєкту

Від початку війни швидко стало зрозумілим те, що допомогти може кожний: допомогти військовим, допомогти близьким, допомогти просто незнайомим людям, які потребують на допомогу. Кожен член команди Fusilli Kharkiv так чи інакше намагається допомогти під час війни. Сьогодні ми розповімо про досвід нашої Оксани Нехаєнко. З другого тижня війни вона з іншими учасниками проєкту самотужки налагоджували постачання продовольства у кількох районах Харківської області, а пізніше стали можливими виїзди і до Харкова.

Первинні виїзди та постачання продуктів першої необхідності (хліба, борошна та круп) були з міста Первомайський (Харківська область). Наразі наші волонтери працюють із продовольчими базами Полтавської та Дніпропетровської областей. Крім продуктів, також закуповуються засоби особистої гігієни та побутова хімія.

На даний момент логістика продуктів харчування в області вже не є гострою проблемою, поступово починають працювати магазини і ситуація з продовольством трохи стабілізується, але наші добровольці, як і раніше, надають допомогу тим, хто її найбільше потребує - людям похилого віку, сім'ям з маленькими дітьми та внутрішньо переміщеним особам. Основна волонтерська робота зараз зосереджена на збиранні та формуванні списків медикаментів. Доступні ліки закуповуються у сусідніх областях, оскільки, на жаль, постачання медикаментів у Харківській області практично зупинено. Ліки, недоступні в Україні у зв'язку з війною (насамперед це препарати для тиреоїдної терапії – L-тироксин та еутирокс) закуповуються закордоном невеликими партіями в приватному порядку, або через ГО, які надають допомогу.