Осередки міжнародних організацій


Соціологічна асоціація України (САУ)

Доцент Мурадян О.С. є членом Соціологічної асоціації України, а також є членом Правління цієї організації. Вона представляє інтереси організації на кафедрі політичної соціології та на соціологічному факультеті. Зокрема, під час організації Конгресів САУ, конкурсу молодого соціологу, міжнародних та всеукраїнських конференцій, майстер-класів та інших заходів.

https://sau.in.ua/pro-sau/

American Political Science Association (APSA)

Старший викладач Запорожченко Р.О. є членом Американської асоціації політичних наук та представляє інтереси цієї організації на кафедрі політичної соціології та соціологічному факультеті. Зокрема, це стосується адресної розсилки основних заходів асоціації, проектів та можливостей академічної і наукової співпраці між науково-педагогічними працівниками та студентами.

https://www.apsanet.org/

International Political Science Association (IPSA)

Старший викладач Запорожченко Р.О. є членом Міжнародної асоціації політичних наук та представляє інтереси цієї організації на кафедрі політичної соціології та соціологічному факультеті. Зокрема, це стосується адресної розсилки основних заходів асоціації, проектів та можливостей академічної і наукової співпраці між науково-педагогічними працівниками та студентами.

https://www.ipsa.org/

Norwegian Institute for Urban and Regional Research (NIBR)

Протягом 2018-2021 років команда дослідників кафедри політичної соціології була частиною дослідницької команду міжнародного науково-дослідницького проекту «ARDU – Accommodation of Regional Diversity in Ukraine». Успішна реалізація цього проекту дозволила створити потужну колаборацію між українськими та норвезькими дослідниками та утворити осередок Норвезького інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) на кафедрі політичної соціології.

https://www.oslomet.no/en/about/nibr

Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation (FUSILLI)

З 2021 року на соціологічному факультеті реалізується міжнародний науково-дослідницький проект FUSILLI, метою якого є розробка міських планів харчування в їх місцевих умовах для досягнення комплексного та безпечного цілісного переходу до здорових, стійких, безпечних, інклюзивних та економічно ефективних систем харчування. До європейського консорціуму проекту входять 34 університети, наукові інституції, громадські організації тощо. Осередок міжнародного проекту FUSILLI дозволяє активно реалізовувати цей проект, а також налагоджувати реальну та потенційну співпрацю з європейськими партнерами в науковій, освітній та громадській діяльності.

https://fusilli-project.eu/cities/kharkiv/

The Canada-Ukrainian Foundation (CUF)

Це канадська організація, яка під час російсько-української війни неодноразово надавала допомогу як факультету, так і Каразінському університету. Доцент Мурадян О.С. є активною учасницею організації, а також відповідальною за підтримку двосторонніх відносин між Каразінським університетом та Канадсько-Українською Фундацією. Зокрема під час однієї з акцій, організованої CUF, університету було передано майже 300 ноутбуків для підтримки студентів та викладачів. І це лише один із прикладів допомоги та взаємодії між факультетом і Канадсько-Українською Фундацією.

https://www.cufoundation.ca/

Swedish Institute and Baltic Sea Region

Шведський інститут та програма «Балтійського регіону» стали партнерами факультету наприкінці 2022 року. У межах співпраці між соціологічним факультетом та Шведським інститутом на кафедрі політичної соціології відбувається реалізація спільного міжнародного науково-дослідницького проекту «GenderStudiesandWarChallengesinResilienceofUniversitiesinUkraine: NetworkingforExcellenceinTeachingandInstitutionalDevelopment». Очолює осередок Шведського інституту на кафедрі політичної соціології доцент Мурадян О.С.

https://si.se/en/

Robert F. Byrnes East European Institute (REEI)

Східно-Європейський Інститут університету Індіани (Блумінгтон) є провідним американським центром вивчення та аналізу східно-європейського регіону, зокрема і України. Протягом 2022-2023 навчального року доцент Мурадян О.С. була запрошеною дослідницею інституту, де представляла наукові та освітні здобутки кафедри і факультету, читала лекції для американських колег, а також неодноразово виступала на міжнародних конференціях. Відповідно з 2022 року на кафедрі почав діяти осередок Східно-Європейського Інституту університету Індіани (Блумінгтон), який передбачає як знайомство з діяльністю інституту, так і підтримку викладачів кафедри для участі в грантових проектах.

https://reei.indiana.edu/iu-ukraine-non-resident-scholars-program/index.html

The Institute for Human Sciences (IWM)

Старший викладач Запорожченко Р.О. є запрошеним дослідником в Інституті наук про людину (Відень) протягом весняного семестру 2022-2023 навчального року. Він також представляє цей інститут на кафедрі, зокрема у питаннях наукової та академічної співпраці, реалізації спільних міжнародних проектів, а також залучення українських колег до заходів Інституту наук про людину і навпаки.

https://www.iwm.at/fellow/ruslan-zaporozhchenko

Центр громадських та медійних ініціатив

Також в межах реалізації міжнародного науково-дослідного проекту Fusilli, на кафедрі політичної соціології почав діяти осередок ГО «Центр громадських та медійних ініціатив». У межах діяльності ГО «ЦГМІ» протягом 2023 року почне свою діяльність ZERO WASTE ACADEMY, до реалізації якої також будуть залучатися й викладачі та аспіранти кафедри політичної соціології.

https://zerowastekharkiv.org.ua/

UKRAINETT

Це мережа дослідників та експертів у Норвегії, які цікавляться Україною та мають знання про неї. Мережа також має стати центром для українських дослідників та науковців, які наразі перебувають у Норвегії через війну, що триває в Україні. На кафедрі діє осередок мережі, який представляє Мурадян О.С., Запорожченко Р.О. та Яшкіна Д.Д.

https://uni.oslomet.no/ukrainett/

Center for Gender Studies

Центр гендерних досліджень був заснований в Європейському гуманітарному університеті в Мінську в жовтні 1997 року за підтримки Фонду Джона Д. та Кетрін Т. Макартурів. Разом із Центром кафедра політичної соціології реалізовує міжнародний науково-дослідний проєкт "Gender Studies and War Challenges in Resilience of Universities in Ukraine: Networking for Excellence in Teaching and Institutional Development", який фінансується Шведським інститутом.

https://en.ehu.lt/research/centers-laboratories-and-institutes/center-for-gender-studies/

ValEUs

Комплексна дослідницька ініціатива під керівництвом Європейського університету Віадріна, Франкфурт-на-Одері, Німеччина, спрямована на вирішення поточних викликів, що стоять перед Європейським Союзом (ЄС), та вивчення потенційних контр-стратегій. Проект під назвою "ValEUs. Дослідницька та освітня мережа з питань викликів зовнішній політиці ЄС", отримав фінансування в розмірі 1,2 млн євро від Європейської Комісії в рамках Політичної мережі Жана Моне (JMPN) на трирічний період, починаючи з січня 2024 року. Кафедра політичної соціології є грантоотримувачем та учасником консорціуму проєкту.

https://valeus.eu/

Sustainability InnoCenter Ekonomisk förening (Sweden)

Глобальна платформа SIC співпрацює з різноманітними компаніями, організаціями та зацікавленими сторонами-однодумцями, які об'єднані спільними цілями та принципами. Наша основна мета – у партнерстві з нашими союзниками розвивати стійку планету шляхом впровадження стратегій сталого розвитку, очолюючи розробку проектів, просуваючи дослідження, сприяючи міжгалузевому співробітництву та ефективному лідерству. Разом з SIC на кафедрі реалізується міжнародний проєкт CAFU– Компетентнісна допомога Україні.

https://sustainabilityinnocenter.com/

Davis Center – Harvard University

Сучасний Центр Девіса сприяє порозумінню через діалог, дослідження та науковий обмін. Хоча геополітична гармонія вислизала від нас протягом багатьох десятиліть, ми завжди сподівалися на мирне взаєморозуміння і сприяли йому. Тліюче насильство на сході України та в інших частинах пострадянського світу викликало тривогу протягом багатьох років, але російське вторгнення в Україну знаменує собою остаточну зміну політичної траєкторії регіону.

https://daviscenter.fas.harvard.edu/