Співробітники

Нікулін В'ячеслав Сергійович

Доцент, кандидат соціологічних наук, заступник декана факультету з навчальної роботи. Тема кандидатської дисертації: «Структурування елітних мереж в Україні». Наукові інтереси – дослідження еліт, неформальні практики у політиці, мережевий аналіз у соціології. Викладає навчальні дисципліни для студентів соціологічного факультету: «Мережеві комунікації в сучасному суспільстві», «Сучасні політичні практики», «Сучасні соціальні нерівності», «Мережевий підхід у політичній соціології», «Соціологічна компаративістика».

Email: V.S.Nikulin@karazin.ua

Google Scholar

ORCID

Литовченко Артем Дмитрович

Доцент, кандидат соціологічних наук. Тема кандидатської дисертації: "Структурно-діяльнісна концепція дискурсу”. Наукові інтереси лежать у сфері критико-соціологічних досліджень, аналізу дискурсів та ідеологій, експертизи політичного мовного маніпулювання. Працює над докторською дисертацією на тему: «Тенденції та перспективи розвитку критичної соціології: історико-соціологічний аналіз». Науковий керівник трьох аспірантів «Черняк К.В., Нехаєнко О.В., Катруха Є.В.). Старший науковий співробітник в міжнародному науково-дослідницькому проекті ARDU (Акомодація регіонального різноманіття в Україні). Старший науковий співробітник у міжнародному науково-дослідному проекті FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation), що фінансується з програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №101000717. Викладає міжфакультетські дисципліни «"Виборчі кампанії: організація, маркетинг, технології», «Речі. Влада. Насильство», «Розтин масової культури: rage against the musscult», «Маніпулятивні технології в сучасному суспільстві», «Критичний аналіз сучасного суспільства», «Фантастика і ідеологія». Викладає для студентів соціологічного факультету курси: «Політична соціологія», «Соціально-політичний маркетинг», «Копірайтинг та спічрайтинг», «Технології управління соціальними змінами». Наукові інтереси: політична соціологія, критична соціологія, соціологія влади, соціологія ідеологій, дискурс-аналіз.

Email: A.D.Litovchenko@karazin.ua

Google Scholar

ORCID

ResearchGate

Scopus

Мурадян Олена Сергіївна

Доцент, кандидат соціологічних наук, декан соціологічного факультету. Тема кандидатської дисертації: «Індивідуалізм та комунітаризм як ціннісні засади способу життя». Член Європейської соціологічної асоціації та Міжнародної соціологічної асоціації. Член правління Соціологічної асоціації України. Керівниця науково-дослідницького проекту ARDU (Акомодація регіонального різноманіття в Україні), що реалізується спільно соціологічним факультетом та OsloMetropolitanUniversity (Норвегія). Керівниця міжнародного науково-дослідного проекту FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation), що фінансується з програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №101000717. Викладає для студентів факультету курси "Гендерні дослідження", "Соціологічна компаративістика", а також міжфакультетські дисципліни "Сучасні соціальні нерівності: очевидне та непомітне", "Гендерні дослідження". Наукові інтереси: вплив ціннісних орієнтацій на спосіб життя, індивідуалізація та комунітарізація суспільства, соціологія гендеру, міжнародні порівняльні дослідження, нерівності у сучасних суспільствах, соціальні зміни. Має сертифікат володіння англійською мовою рівня B2.

Email: o.s.muradyan@karazin.ua

Google Scholar

ORCID

ResearchGate

Scopus

Дублікаш Тетяна Миколаївна

Доцент, кандидат соціологічних наук, магістр соціології Центрального Європейського університету (CEU). Спеціаліст у галузі теорій раціонального вибору, соціально-політичних революцій та Європейських студій. Викладає для студентів та аспірантів соціологічного факультету навчальні дисципліни: «Порівняльний аналіз політичних революцій», «Практика та теорія геополітики», «Прогнозування соціально-політичних процесів», «Застосування теорії ігор у публічній сфері», «Лобіювання та корпоративна дипломатія». Наукові інтереси – теорії раціонального вибору, теорії ігор, дослідження Європейського союзу, соціологія науки, теорії колективної дії, теорії політичних революцій.

Email: T.N.Dublikash@karazin.ua

Google Scholar

ORCID

Бойко Дмитро Миколайович

Завідувач кафедрою, кандидат соціологічних наук, старший викладач. Закінчив із відзнакою соціологічний факультет ХНУ ім. В.Н. Каразіна, аспірант кафедри соціології протягом 2015-2018 рр. У 2019 році захистив кандидатську дисертацію за темою "Речі в інструментарії символічного насильства в (пост)сучасному суспільстві" (22.00.01 - теорія та історія соціології), науковий керівник Голіков О.С. Сфера наукових інтересів: речі, влада, символічне насильство, постструктуралізм. Викладає міжфакультетські дисципліни "Виборчі кампанії: організація, маркетинг, технології", "Речі.Влада.Насильство", "Розтин масової культури: rage against the musscult", "Маніпулятивні технології в сучасному суспільстві", "Критичний аналіз сучасного суспільства", "Фантастика і ідеологія", а також навчальні дисципліни для студентів соціологічного факультету «Вступ до спеціалізації: соціально-політичні та маркетингові дослідження», «Основи теорії маркетингу», «Медіааналітика», «Політичні комунікації», «Соціологія речей», «Електоральна соціологія», «Соціологічна компаративістика». Науковий дослідник у міжнародному науково-дослідному проекті FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation), що фінансується з програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №101000717.

Email: dmitry.n.boyko@gmail.com

Google Scholar

ResearchGate

ORCID

Scopus
Нехаєнко Оксана Василівна

Закінчила соціологічний факультет в 2018 році з відзнакою. Спеціаліст за спеціальністю 081 - «Право» (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого). Доктор філософії з соціології, старший викладач закладу вищої освіти кафедри політичної соціології. У 2024 році захистила дисертацію за спеціальністю 054 - «Соціологія» на тему: «Політична коректність як процес: дискурси та практики», науковий керівник – Литовченко А.Д., доцент, кандидат соціологічних наук. Автор понад двадцять наукових, методичних і словникових публікацій. Викладає міжфакультетські дисципліни "Виборчі кампанії: організація, маркетинг, технології", "Речі. Влада. Насильство", "Розтин масової культури: rage against the musscult", "Маніпулятивні технології в сучасному суспільстві", "Критичний аналіз сучасного суспільства", "Фантастика і ідеологія" Для студентів соціологічного факультету викладає наступні навчальні дисципліни: «Політична соціологія», «Соціологія ідеологій», «Гендерні дослідження», «Політична мова: розуміння й використання», «Політичні комунікації», «Соціально-політичний маркетинг». Співпрацює з незалежною науково-дослідною організацією «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка", ТОВ «Оперативна соціологія». Співавтор остаточного звіту науково-дослідної теми 0115U001936 «Процеси соціальної інтеграції та дезінтеграції у сучасному світі: радікалізм в ідеологіях та практиках», 2016-2018, кафедра політичної соціології (протокол рішення Вченої Ради факультету №12 від 18.06.2015 р.). Молодший науковий співробітник у міжнародному науково-дослідному проєкті ARDU (Акомодація регіонального різноманіття в Україні). Молодший науковий співробітник у міжнародному науково-дослідному проєкті DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці: ERASMUS+KA2 101083143 — DEFEP — ERASMUS-EDU-2022-CBHE. Дослідник Wildau-Kharkiv IT Bridge. Учасник (дослідник, співавтор звіту) НДР No0121U109814 «Соціолого-математичне моделювання ефективності управління соціально-епідемічними процесами для забезпечення національної безпеки України» (2021-2022), фінансування МОН України. Молодший науковий співробітник у міжнародному науково-дослідному проєкті «Ґендерна освіта для іноземних студентів» («Gender education for foreign students»), грант ЮНЕСКО (№ Г/07-23). Науковий дослідник у міжнародному науково-дослідному проєкті FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation), що фінансується з програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №101000717. Дослідник George Mason University (IRBNet: 1904869-1).
Наукові інтереси: історична соціологія, соціологія ідеологій, дискурс-аналіз, соціологія мови, політична коректність, масова культура, критичний аналіз сучасного суспільства.

Email: O.V.Nekhaenko@karazin.ua

Google Scholar

ORCID

ResearchGate

Scopus

Запорожченко Руслан Олександрович

Доктор філософії з політології, старший викладач закладу вищої освіти кафедри політичної соціології. У 2023 році захистив дисертацію за спеціальністю 052 Політологія на тему «Політичні форми організації простору в контексті сучасних глобалізаційних процесів» (рішення разової спеціалізованої вченої ради про присвоєння наукового ступеня доктора філософії від 30.11.2023 року), науковий керівник – Вінникова Н.А., доктор політичних наук, доцент. На кафедрі працює з 2018 року (старший лаборант, викладач, старший викладач). Для студентів соціологічного факультету викладає наступні навчальні дисципліни: «Політологія», «Практикум з соціально-політичних досліджень», «Конфліктологія», «Моделі електронного врядування». Також викладає міжфакультетські дисципліни за вибором студентів університету: «Глобалізація: як стати світовим босом», «Постколоніальні студії». Публікується в міжнародних наукових журналах «Problems of Post-Communism», «Journal of Southeast European and Black Sea», «Ideology and Politics Journal», «Soviet and Post-Soviet Politics and Society». Стажувався у якості запрошеного дослідника-нерезидента в TheNewSchoolforSocialScience (NewYork, USA), Institute for Human Sciences (Vienna, Austria), Elliott School of International Affairs (Washington, USA).Молодший науковий співробітник у міжнародному науково-дослідному проекті FUSILLI (Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation), що фінансується з програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою №101000717. Наукові інтереси: імперії, гегемонія, соціологія влади, історична соціологія, глобальна та міжнародна політика, глобалізація, теорія та історія політики, порівняльна політика, соціологія ідеологій.

Email: zaporozhchenko@karazin.ua

Google Scholar

ResearchGate

ORCID

Scopus