Співробітники

Завідувач кафедри медіакомунікацій - Лідія Володимирівна Стародубцева Кінорежисер, продюсер, радіо- і тележурналіст, медіаексперт, історик культури і мистецтва. Завідувач кафедри медіакомунікацій, доктор філософських наук, професор. З 2015 р. співпрацює з Радіо Свобода (Празька редакція), журналіст програми «Понад бар'єрами». Автор і ведуча телепрограм «Чайна церемонія» на каналі Р1 (2005-2006), «Арт-Допит» на каналі «Simon» (2014-2015) та «Діалоги з Лідією Стародубцевою» на «7 каналі» (2011-2017). Автор сценарію і продюсер короткометражних фільмів «Вино вбиває» і «Дні страху»; автор сценарію, режисер і продюсер фільму «Час вичерпано», режисер і редактор монтажу фільмів «Площа Україна», «Шов», «Холмс і Хармс», «Ампутація», короткометражних фільмів «Проза поезії», «Сапог», «Фізика крихкого тіла», «Meridian Czernowitz» та ін. спільного виробництва Радіо Свобода (США) та Media Topos Films (Україна). Автор 6 книг і більше 200 публікацій. Головний редактор серії культурологічних видань. Співзасновник і член редакційної колегії видань «El Topos: Як можлива філософія кіно?» (2009), «Який модерн?» (2010), «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа» (2016). Організатор низки комунікативних проектів, спрямованих на міждисциплінарну інтеграцію («Полілог», «UnVacuum», «El Topos»). Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки художників України в секції мистецтвознавства. Член експертної ради з питань проведення експертизи дисертацій МОН України з культурології та мистецтвознавства. Почесний доктор НДІТІАМ. Працювала за грантами США, за програмою академічного обміну стажувалася в університеті Редбауд (Наймеген, Голландія). Співорганізатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Тема докторської дисертації: «Пам'ять і забуття в історії ідей: мнемонічна герменевтика культури». Основні напрямки наукової діяльності: пам'ять і забуття, міждисциплінарні кроскультурні дослідження медіа, медіатеорія, візуальні комунікації, мультимедіа і гіпертекст, аналіз відео- і медіамистецтва.
Антон Павлович Біжко Режисер, оператор-постановник, відеооператор, відеоінженер нелінійного монтажу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Відеооператор медіапроекту громадянської журналістики та громадських ініціатив «Накипело». Брав участь у створенні телепрограм «Ранкова порція», «50 паралель», «Історичний календар», «Правила кухні», «Animals», «Ветеринар», «Цікаво про речі», «Хітсторія», «ProKidsTime», «Накипело», циклу програм «Вьезжаем» та зйомках музичних кліпів, рекламних роликів і навчальних фільмів. Працював на телеканалі ОТБ (зараз Національна телекомпанія України «Харківська регіональна дирекція»), у студії «Медіалайн», на телеканалі «Фаворит». Музикант, вокаліст рок-групи «Argentum». Основні напрямки наукової діяльності: естетика відеозйомки, екранна творчість, телережисура.
Дмитро Вадимович Брук Журналіст, режисер, редактор, громадський активіст. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. У журналістиці з 1991 року. Працював журналістом, режисером першої незалежної телерадіокомпанії України «Тоніс-Центр». Член Національної спілки журналістів України. Заступник головного редактора всеукраїнського порталу «Главное». Педагогічний стаж – 19 років. Автор і співавтор трьох посібників для практикуючих журналістів «Права дитини у ЗМІ» (видання Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ), «Боротьба з ксенофобією у ЗМІ», (видання УВКБ ООН), «Роль ЗМІ у формуванні здорового способу життя» (видання Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ). Переможець конкурсу «Часопис» Харківської обласної організації НСЖУ в номінації «Журналістське розслідування» (2014 рік), в номінації «Публіцистика» (2013). Переможець Всеукраїнського конкурсу Національної спілки журналістів в номінації «Краща журналістська акція 2014 року» за проект «АТОграф» щодо висвітлення роботи Національної гвардії України та підрозділів МВС України в зоні проведення АТО. В якості тренера провів більше 40 семінарів Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та УВКБ ООН з проблем висвітлення прав дитини, боротьби з ксенофобією та формування здорового способу життя для журналістів в Харкові, Львові, Івано-Франківську, АР Крим, Луганську, Одесі, Хмельницькому, Вінниці та в Туреччині. Представник України на Міжнародній конференції журналістів в Єрусалимі (2014). Нагороджений медалями Національної гвардії України (2017) та Національної поліції України (2018), іменним годинником від Голови Міністерства внутрішніх справ України за висвітлення діяльності органів МВС та Національної гвардії України в зоні проведення АТО (2016). Основні напрямки наукової діяльності: медіапсихологія, медіаетика, міжпредметні зв'язки, теорія масової комунікації, художня публіцистика у мережевих ЗМІ.
Дмитро Олексійович Булавін Програміст, веб-дизайнер, IT-фахівець, дослідник інтернет-комунікацій. Кандидат технічних наук, доцент кафедри медіакомунікацій, доцент кафедри теоретичної та прикладної системотехніки, заступник декана з навчально-методичної роботи факультету комп'ютерних наук. Автор понад 40 статей, учасник всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій. Тема кандидатської дисертації: «Компараторна структурно-параметрична ідентифікація методами генетичної селекції». Працює над докторською дисертацією за темою: «Моделі і методи оптимізації системи неформальної освіти». Основні напрями наукової діяльності: інтернет-комунікації, веб-програмування та веб-дизайн, система неформальної освіти, теорія прийняття рішень, методи штучного інтелекту.
Олег Анатолійович Векленко Дизайнер-графік, президент Міжнародної трієнале екологічного плакату і графіки «4-й Блок». Професор кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв, професор кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України, Член журі міжнародних конкурсів плакату і графічного дизайну. Автор дизайнерських проектів: розробки графічного стилю «Всеукраїнської трієнале мистецтв», дизайну ювілейного альбому-каталогу «Мистецькі шляхи Харківщини», дизайну альбому харківських живописців «Ідеальний пейзаж», розробки графічного стилю видань Інституту проблем сучасного мистецтва (Київ), дизайну графічного стилю до 75-річчя Харківської організації Національної cпілки художників України тощо. Основні напрямки наукової діяльності: графічний дизайн, екологічний плакат, візуальні комунікації, соціальні проекти у дизайні.
Максим Дмитрович Головачов Телережисер, фільмейкер, фахівець з комп'ютерної анімації, моушн дизайну, відеозйомки і монтажу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. З 1998 по 2003 р. – режисер монтажу у телекомпанії «Ніка-Відео». Номінант конкурсу «Золота Хвиля» у категорії «Краща інформаційно-розважальна програма» за програму «Компілятор». З 2003 по 2006 рр. – працівник медіа-групи «Об'єктив». З 2005 по 2009 рр. – головний відеодизайнер графічного оформлення телеканалу ОТБ (філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). З 2006 по 2009 рр.– режисер монтажу в агенції «Медіапорт 19». Співавтор декількох документальних проектів. Основні напрямки наукової діяльності: екранна драматургія, теле- і кінорежисура, естетика відеозйомки, технологія нелінійного монтажу, візуальні дослідження, теорія та історія анімації.
Пилип Сергійович Дикань Журналіст, редактор рубрики «Харьковские старости» інформаційного агентства «МедіаПорт», теле- і радіоведучий, політолог, історик, актор. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Член Національної спілки журналістів України. З 2001 р. – ведучий новин та соціально-політичних телепрограм «Наживо», «Пряма мова», «Ціна питання», «Міське середовище», «Час з владою», «Культурний шар» та ін. на телеканалах «Simon», ОТБ та «7 канал». Інтерв'юер більш ніж ста провідних діячів культури та політиків країни, серед яких Леонід Кравчук, Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Кінах, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Петро Симоненко та ін. Автор публікацій в інтернет- та друкованих виданнях: www.mediaport.ua, www.glavcom.ua, «Объектив-Но», «Дзеркало тижня», «Український тиждень». Автор новинних відеосюжетів для «Об'єктив-новин», новин інформаційного агентства «МедіаПорт» та ін. Основні напрямки наукової діяльності: аналітика соціальних процесів, історичні виміри повсякденності, інтернет-ЗМІ, телевізійна журналістика.
Наталія Андріївна Дрозд Журналіст, екс-голова правління ТРК «Simon», автор соціально-правової програми «Дійові особи», ведуча соціально-політичної програми прямого ефіру «Дієслово» на ТРК «Simon». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Журналіст першого складу Медіагрупи «Об'єктив», автор новинних сюжетів для «Об'єктив-новин» і публікацій в газеті «Об'єктив-Но», «Слобода», «Время» та ін. Автор сюжетів програми журналістських розслідувань на ТРК «Україна» «Критична точка». Автор серії документальних фільмів. Координатор Днів американського документального кіно в Україні. Основні напрямки наукової діяльності: новинна журналістика, журналістське розслідування, телевізійні новини.
Олена В'ячеславівна Жилінков Юрист, експерт в галузі медіаправа. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету та кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Має досвід роботи в апеляційному суді Харківської області на посадах помічника судді та старшого консультанта, на посаді юриста у видавництві, а також у департаменті інтелектуальної власності Адвокатської контори «Коннов і Созановський» (Київ). Міжнародний професійний досвід охоплює наукові стажування в юридичних школах Університетів США: University of Illinois, Urbana-Champaign, IL (2011-2012) та College of William and Mary, Williamsburg, VA (2015-2016) – за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта (Fulbright Faculty Development Program та Fulbright Scholar Program); участь у щорічному Міжнародному Колоквіумі для Викладачів Права Інтелектуальної Власності, що проводиться Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності та Всесвітньою Організацією Торгівлі (Женева, Швейцарія, 2015); проведення лекцій та тренінгів Міжнародної літньої школи з права інтелектуальної власності, співорганізованої Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності та Державною службою інтелектуальної власності України (2010-2013); читання лекцій в рамках онлайн-курсу «Social media and global Change» Університету Іллінойса (2012, 2014); тренування команд для участі в міжнародних студентських змаганнях з медіа права в Оксфорді, Англія (2011, 2012). Основні напрямки наукової діяльності: медіаправо, актуальні питання права інтелектуальної власності, договірного права та цивільно-правових аспектів інформаційного права.
Олена Дмитрівна Зіненко Режисер, сценарист, куратор культурно-просвітницьких проектів. Старший викладач, аспірант кафедри медіакомунікацій. З 2007 по 2017 рр. працює в івент-індустрії (креативний директор івент-агенції «Дwа Тоwаррища»), куратор соціального проекту «Детская площАРТка». На протязі 7 років (2005–2012) була головним режисером та сценаристом ключового івенту рекламної галузі – Церемонії нагородження КМФР (Київського міжнародного фестивалю реклами). Має 7-річний досвід роботи на телебаченні («7 канал»), радіо («Нова хвиля») та в пресі («Пятница», «Об'єктивНО» та ін.). Стипендіат програми «VIP – for graduates» в Університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина). Тема дисертаційного дослідження: «Публічна подія як предмет журналістської рефлексії». Основні напрямки наукової діяльності: івент-менеджмент, журналістика, сценарна майстерність, режисура, зв'язки з громадськістю, реклама, аналіз медіадискурсу.
Ольга Леонідівна Квітка Дизайнер, художник, мистецтвознавець. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв, доцент кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Член Спілки дизайнерів України, член Національної спілки художників України, член 4thBlock – Ukrainian Association of Graphic Designers, member of Icograda. Учасник багатьох міжнародних виставок у Німеччині, Індії, Чехії та інших країнах. Творчі роботи представлені у виданнях Чехії, Росії, Індії, Німеччини та ін. Основні напрямки наукової діяльності: графічний дизайн, візуальна культура, морфологія і функція графічних знаків в дизайні візуальних комунікацій.
Дмитро Олександрович Коновалов Кінорежисер, засновник власної студії продакшн «Студія Док Кіно ТРАНСФОРМАЦІЯ». Кандидат філософських наук, доцент кафедри медіакомунікацій. У 1999 р. закінчив Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, отримав вищу освіту за спеціальністю «Мова та література» та здобув кваліфікацію філолога, викладача англійської мови та літератури, німецької мови, перекладача. З 2000 по 2001 рр. пройшов навчання у Європейському Гуманітарному Університету у місті Мінськ та отримав науковий ступень магістра гуманітарних наук. У 2005 р. отримав науковий ступень кандидата наук зі спеціальності філософська антропологія, філософія культури. З 2005 р. по 2007 р. рік працював в інформаційно-аналітичній службі української незалежної телевізійній корпорації «Інтер» на посаді власного кореспондента. Після створення в 2007 р. «Студії Док Кіно ТРАНСФОРМАЦІЯ» зняв серію документальних фільмів, які брали участь в міжнародних кінофестивалях: «Додому» (2017, приз глядацьких симпатій, друге місто на кінофестивалі «Громадський Проектор»), «Війна та Місто» (2015, друге місто на кінофестивалі «Кінодок», фільм був відібраний до конкурсу кінофестивалю AFFI DOCS, Вашингтон, США); «Фанзона» (2012, альманах «Poza Euro», спеціальний показ на фестивалі «Docudays»), «Афганець» (2012, альманах «Відкритий Доступ», спеціальний показ на фестивалі «Docudays») та ін. Викладає кінорежисуру в Академії візуальних мистецтв та в Харківській державній академії культури. Основні напрямки наукової діяльності: філософія культури, історія та теорія кінематографа, документальне кіно, кінорежисура.
Володимир Олексійович Мазур головний редактор телеканалу «Simon», телеведучий, історик. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Автор і ведучий телепрограм «Насправді» (2006-2016), «На здоров'я» (2006-2009), «Друкований знак» (2006-2007), «Вечір важкого дня» (2012-2016) та ін. Дипломант Національної премії «Телетріумф», Всеукраїнського телефестивалю «Відкрий Україну» (2006, 2008 та 2012 рр.), Українського тижня моди «За створення модного іміджу України». Викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Основні напрямки наукової діяльності: теорія та історія медіа, медіакритика, дослідження медіаефектів, медіапропаганди і медіавпливу, медіаменеджмент.
Євген Федорович Маслов Заслужений журналіст України, член правління Харківської організації Національної спілки журналістів України та Комісії з журналістської етики, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Харківській області. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Головний редактор медіапроекту «Главное». Один з організаторів телекомпанії «Ніка-Відео», автор медіапроектів «Увага! Приватизація», «Весь Харків. Золоті сторінки», «Муніципальне телебачення», «Телеканал Місто», «Радіоміст Пітер-Харків», «Губернія», загальноукраїнського суспільно-політичного щотижневика «Акцент плюс», інтернет-проекту «Харківський художній музей». Учасник міжнародних теле- та радіопроектів, керівник та ведучий циклів телепрограм «Открытое общество» («Open society»), автор телефільму про місто Ліль (Франція), знятого разом з телекомпанією «Франс труа». Працював головним редактором телеканалу «Місто», «Радіо Модерн», програми «Харківські новини», «Є така думка», газет «Вечерний Харьков», «Акцент плюс», «Слобода», «Главное». Був керівником та ведучим інтернет-телебачення «Будь у курсі!». Співавтор навчального посібника «Журналістська етика». Основні напрямки наукової діяльності: журналістська етика, нові медіа, конвергентна журналістика.
Ганна Юріївна Мельникова Фотограф, режисер, дослідник гендеру. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Закінчила Королівську академію мистецтв в Гаазі (Голландія). Працює в жанрі портрета, авторської фотографії та режисури. Учасник серії конкурсів, неодноразово виставлялась в Європі і Україні. Фотографії знаходяться в приватних колекціях Бельгії, Голландії, Італії та ін. Автор книги, присвяченої гендеру в сучасному суспільстві, що була презентована на фестивалі «UNSEEN» в Амстердамі. З 2011 р. веде активну викладацьку діяльність в Україні та Європі. Викладач фотографії в Школі «Bird In Flight». Працює з різними театральними та музичними колективами, серед яких Guano Apes, Олег Каданов, ШANA, а також зі спортсмени голландської олімпійської збірної з фехтування, балетними танцюристами Роттердамської школи і балету Scapino. У 2015 р. стала основним організатором і куратором Міжнародного фестивалю «Mutabor». Основні напрямки наукової діяльності: історія та теорія фотографії, авторська фотографія, режисура, арт-кураторство.
Володимир Анатолійович Носков Радіожурналіст, радіокореспондент, журналіст Радіо Свобода по Харківській області. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Член Національної спілки журналістів України. Ведучий програм Радіо Свобода «Ранкова Свобода», «Свобода сьогодні», «Ваша Свобода», «Ми разом» тощо. Автор стримінгів та online-коментарів з мітингів та масових заходів у Харкові (ТРК «ЕРА», радіо ЕРА-FM). Автор і ведучий радіопрограми «Радиво». Тренер у школі «Громадського подкастингу». Переможець міжнародних конкурсів документальних радіопрограм, лауреат і переможець радіофестивалів в Ірані, Польщі, Хорватії. Основні напрямки наукової діяльності: радіожурналістика, аудіоподкастинг, інтернет-радіо, стримінг, мультимедійні технології сучасних радіокомунікацій.
Кристина Юріївна Пашкіна Журналіст, PR-спеціалист, фоторепортер, економіст-міжнародник. Головний редактор онлайн-ЗМІ «Реприза». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Випускниця Вільної школи журналістики в Києві (2015), Культурної школи журналістики у Харкові (2016). Переможець та учасниця виставки за результатами конкурсу «5-я стена» у номінації «Фотографія балетної вистави» (Харків, 2016). Основні напрямки наукової діяльності: комунікативна складова візуальних образів репортажної фотографії, технології фотозйомки, діалог між глядачем та фотографією, візуальна складова нових медіа, соціальних мереж і засобів масової комунікації.
Олег Миколайович Перепелиця Філософ, історик, дослідник соціокультурних медіацій. Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри теоретичної і практичної філософії імені професора Й.-Б. Шада, професор кафедри медіакомунікацій. Закінчив історичний факультет Харківського державного університету (1999), аспірантуру (2003), докторантуру (2013) кафедри теоретичної і практичної філософії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. З 2003 р. працює на кафедрі теоретичної і практичної філософії. У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію «Переоцінка цінності історії: історизм та історицизм» (спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії). У 2015 р. захистив докторську дисертацію «Соціокультурні медіації просвітництва: обсценні проекції» (спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури). У 2013-2016 рр. виконував обов'язки заступника декана філософського факультету з наукової роботи. Член спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій Д 64.051.06 і К 64.051.22 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Основні напрямки наукової діяльності: філософія культури, філософія мистецтва, філософія кіно, філософія історії, філософія Просвітництва, сексуальність і обсценне, постмодернізм.
Дмитро Володимирович Петренко Медіаексперт, кінознавець, телеведучий, дослідник візуальної культури та візуальних комунікацій, медіааналітик. Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри теорії культури та філософії науки, професор кафедри медіакомунікацій. Автор і ведучий телепрограми «Територія погляду» на каналі ОТБ (нині – філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). Переможець конкурсу «Часопис» у номінації «Краща аналітична телепрограма» (2016). Співорганізатор і модератор кінодослідницького проекту «El Topos» (2007–2008). Співзасновник і член редакційної колегії видань «El Topos: Як можлива філософія кіно?» (2009), «Який модерн?» (2010), «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа» (2016). Автор понад 50 публікацій. Співорганізатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Член Національної спілки журналістів України. Член експертної ради з питань проведення експертизи дисертацій МОН України з філософії, соціології та політології. Тема докторської дисертації: «Трансверсальна антропологія медіа». Основні напрямки наукової діяльності: медіаантропологія, медіаархеологія, візуальна соціологія, теорія візуальної культури, теорія перцепції, історія та теорія кінематографу, оптичні медіа.
Анатолій Васильович Подорожко Актор, радіоведучий, диктор, фахівець з мовної майстерності, роботи актора на радіо і телебаченні. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Понад 30 років працював у Театрі юного глядача. Співробітник Харківського обласного радіо, ведучий науково-просвітницької програми «З минувшини рідного краю», культурно-мистецької програми «Із улюбленого» та ін. Інформатор Харківського метрополітену (Олексіївська, Холодногорсько-заводська та Салтівська лінії). Основні напрямки наукової діяльності: медіариторика, мовна майстерність, робота актора на радіо і телебаченні, мова і медіа.
Роман Йосипович Пятковка Фотограф, викладач теорії та історії фотографії в Україні та багатьох країнах світу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. На найпрестижнішому Міжнародному фотофорумі Sony World Photography Awards-2013 (Лондон, Велика Британія) нагороджений призом і визнаний кращим концептуальним фотографом року. Лауреат Харківської муніципальної художньої премії в галузі художньої фотографії. Член Спілки фотохудожників України. Учасник більш ніж 80 колективних і персональних вітчизняних і міжнародних фотовиставок і проектів (в Італії, Німеччині, Норвегії, США, Швеції, Японії та ін.). Фотографії представлені у виданнях «Aperture» та «Art Journal» (США), «Eyemazing» (Голландія), «Glasnost» (Норвегія), «Fotografisk Tidskrift» та «F» (Швеція), «Taide» та «Kymengarde» (Фінляндія), «ZOOM» (Італія), «l'Arche» (Франція) та ін. Основні напрямки наукової діяльності: теорія та історія фотографії, концептуальна фотографія.
Ігор Меркурійович Соломадін Історик, педагог-дослідник, блогер, публіцист. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Ведучий авторських колонок на порталах «Главное», «School Champion», «Права людини в Україні» (Харківська правозахисна група). Учасник інноваційних освітніх проектів «Розвивальне навчання», «Школа діалогу культур», «School Champion», «Visual Teacher Assistant», «EdCamp Ukraine – 2015». Стажувався в Дартмутському коледжі (США) за темою «Humanities Thinking and It's Potential as an Educational Medium»; за програмою «Журналістика під час війни і кризи» брав участь у роботі воркшопу, організованого газетою Tageszeitung (Німеччина), працював в якості викладача на воркшопі «Комунікація та відповідальність», організованому Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Співавтор та учасник українсько-німецького проекту «Культура діалогу – вирішення конфліктів – примирення» за підтримки МЗС ФРН (2015), організатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Співредактор трьох випусків міжнародного журналу «Journal of Russian & East European Psychology» (2009, 2011, Нью-Йорк, США) за темою: «The School of the Dialogue of Cultures». Автор наукових публікацій в Україні, Росії, США, Данії, Великобританії з проблем філософії діалогу, діалогічної освіти, інноваційної освіти. Основні напрямки наукової діяльності: діалогічне мислення, нові медіа та цифрова культура в освітньому процесі, сучасний медіадискурс, трансактивні та діалогічні медіакомунікації.
Ірина Анатоліївна Ткаля Мовознавець, філолог, фахівець з професійної англійської мови. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської мови, доцент кафедри медіакомунікацій. Член Міжнародної Асоціації викладачів англійської мови TESOL-Ukraine, член міжнародної організації тестологів «Всеукраїнська асоціація з мовного тестування та оцінювання» (ВУАМТО). Автор близько 90 науково-методичних публікацій. Тема кандидатської дисертації: «Комунікативно-функціональні особливості неповних речень, які передають зміст суб'єктивної оцінки мовця в ситуації безпосереднього спілкування (на матеріалі англійської мови)». Основні напрямки наукової діяльності: іноземна мова професійного спілкування, мова і суспільство, культурологічні аспекти комунікації.
Олена Григорівна Толстокора (Григор'єва) Телережисер, телесценаріст, режисер монтажу, тележурналіст ПАТ «Тоніс-центр». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Продюсер, автор та ведуча програми «КультУРА з Оленою Григор'євою» (2002–2017), присвяченої митцям Харкова та зіркам світової сцени, кіно і музики (серед них письменник Євген Гришковець, акторка Ірина Скобцева, музикант Борис Гребенщиков, актор та музикант Петро Мамонов, режисер Андрій Жолдак, письменник-фантаст Роберт Шеклі, гурти «DEEP PURPLE», «SMOKIE», «HURTS», «АУКЦЫОН», «МАШИНА ВРЕМЕНИ», саксофоніст Олексій Козлов, журналіст Віктор Шендерович та ін.). Продюсер та головний редактор наукової телепрограми «Діалоги» на «7 каналі» (2011–2016). Автор та ведуча ранкового інформаційно-музичного шоу «Утречко» (2004–2014) на радіо «Нова хвиля». До 2002 р. – акторка Харківсього державного академічного драматичного театру імені Т. Г. Шевченка (головні ролі в спектаклях «Дім Бернарди Альби», «Оркестр», «Мікадо», «Мина Мазайло», «Наталка-Полтавка» та ін.). Автор сценарію і режисер телефільмів «Поэтому поэт», «Віталій Куліков: чотири дотики» (який вийшов у ефір на «7 каналі» та на «Громадському ТБ» у рубриці «Ексклюзив») та ін. Член Національної спілки журналістів України. Член журі Національної телевізійної премії «Телетріумф». Переможець Міжнародного фестивалю телерадіопрограм «Україна єдина» в номінації «Скарбниця духовності». Отримала Подяку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та інші дипломи та нагороди. Основні напрямки наукової діяльності: візуальна культура, телережисура, створення авторських телепрограм.
Тетяна Аркадіївна Тумасян Арт-куратор, арт-менеджер, галерист, директор Харківської муніципальної галереї та Галереї сучасного мистецтва «VOVATANYA», автор ідеї та керівник першого в Україні молодіжного арт-форуму – Фестивалю молодіжних проектів «Non Stop Media». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Куратор багатьох арт-експозицій, у т. ч. виставки мистецтва авангарду «Від Конструктивізму до Contemporary» у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», виставки провідних майстрів українського сучасного мистецтва в рамках паралельної програми «Arsenale 2012» тощо. Основні напрямки наукової діяльності: теорія візуальної культури, дослідження Contemporary Art, теорія та практика медіамистецтва.
Любов Марківна Хавкіна Журналістикознавець, дослідник рекламної діяльності та іміджелогії. Доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри журналістики, професор кафедри медіакомунікацій. Автор понад 120 наукових і навчально-методичних публікацій із соціальних комунікацій, журналістики, рекламно-іміджевої діяльності. Член науково-методичної комісії з журналістики. Член експертної ради з питань проведення експертизи дисертацій МОН України з філологічних наук та соціальних комунікацій. Член Національної спілки журналістів України. Відповідальний редактор наукового фахового видання «Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія : Соціальні комунікації». Тема докторської дисертації: «Український рекламний міф: шляхи творення, основні компоненти та особливості функціонування» (2010). Основні напрямки наукової діяльності: реклама як феномен соцокомунікаційного простору, іміджування у прагматичному і культурологічному вимірах, прикладні соціально-комунікаційні технології в аспекті етики та прагматики, міфологічний аспект функціонування медіапростору, науково-популярна журналістика і науковий контент у ЗМІ, соціокомунікаційні параметри адаптації та інтеграції осіб з особливими потребами, стабілізаційна роль медіа у кризових умовах.
Катерина Вікторівна Яресько Громадській активіст і волонтер, блогер, журналіст-дослідник з питань інформаційної війни. Кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Доцент кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: блогінг, онлайн-журналістика, журналістське розслідування, інформаційна війна.
Валентина Яківна Неклюдова Інженер-конструктор. Старший лаборант кафедри медіакомунікацій. Випускниця Томського державного університету. Фахівець у галузі розробки конструкцій апаратури зв'язку.
Анастасія Павлівна Луханіна Магістр соціології. Старший лаборант кафедри медіакомунікацій. Випускниця соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Олександра Володимирівна Овчиннік Театральний світлохудожник, живописець, дизайнер. Старший лаборант-методист і завідувач мультимедійної лабораторії кафедри медіакомунікацій. Має диплом спеціаліста за спеціальністю «Образотворче мистецтво» та кваліфікацію вчителя образотворчого мистецтва. Тема дипломної роботи: «Методологія створення пейзажу засобами олійного живопису». Учасник Першого Міжнародного фестивалю світла та медіамистецтва «Kyiv Lights Festival» (2017). Учасник проекту «Медіаархеологія – 2016». Учасник першої «Зеленої школи» екологічних проектів (Київ, 2016). Співорганізатор та учасник фестивалю динамічного світложивопису «Жовтий звук» (2003-2016). Учасник відеоперфомансу в межах «Ночі музеїв» (2015). Автор серії дизайнерських розробок: дизайнер виробника ТМ «Нова Слобода», художник та автор дизайну постерів спектаклів Театру музичного динамічного світложивопису.