RSS FeedНовини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 55

9 грудня 2024 року

I Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні підходи до реабілітації та реадаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей»

I Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні підходи до реабілітації та реадаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей»

5 грудня 2024 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні підходи до реабілітації та реадаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей».

У межах заходу було проведено 6 секційних груп за тематичними напрямами:

1. Організаційно-управлінські аспекти реалізації публічної політики щодо реабілітації та реадаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей.

2. Проблеми нормативно-правового регулювання реабілітації та реадаптації військовослужбовців і ветеранів війни.

3. Аспекти реабілітаційної медицини у відновленні військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей. аспекти реабілітаційної медицини у відновленні військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей.

4. Психологічна допомога та підтримка військовослужбовців і ветеранів. Ментальне здоров’я членів сімей загиблих та їх дітей.

5. Соціальна реабілітація та реінтеграція в суспільство військовослужбовців, ветеранів та осіб, постраждалих унаслідок військової агресії.

6. Міжнародний досвід реабілітації учасників бойових дій та комбатантів: кращі практики для України.

Соціологічний факультет Каразінського університету проводив секцію 5, модераторами якої були деканка соціологічного факультету Олена Мурадян та професорка кафедри соціології управління та соціальної роботи соціологічного факультету Вікторія Сичова. Секція відбувалась в гібридному форматі на базі Каразінського освітнього центру миротворення (Karazin Educational Peace Hub). З вітальним словом виступила Олена Мурадян, наголосивши, що тема реабілітації та реадаптації ветеранів є надзвичайно актуальною, складною та потребує мультидисциплінарного підходу. Вона підкреслила важливість створення інклюзивного та безбар’єрного середовища для тих, хто повертається до своїх громад після участі у воєнних діях. У межах заходу обговорювалися різні аспекти соціальної реабілітації та реінтеграції ветеранів російсько-української війни, зокрема, огляд актуальних досліджень, розвиток технологій підтримки, таких як «кінцугі», питання впливу війни на свідомість молоді.

Наприкінці цієї секції учасники дійшли висновку, що плідна наукова співпраця дозволить створити ефективні механізми інтеграції військовослужбовців у цивільне середовище. Олена Мурадян наголосила на важливості посилення соціальної відповідальності та необхідності підвищення професійного рівня фахівців.

Цьогорічна конференція стала важливим форумом для обміну ідеями та досвідом з питання реабілітації та реадаптації. Її результати сприятимуть удосконаленню підходів і поліпшенню допомоги військовослужбовцям, ветеранам та їхнім родинам.