RSS FeedНовини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 565

21 квітня 2024 року

Другий Харківський продовольчий форум «Харків на шляху до продовольчої безпеки: виклики, ризики, перспективи їх подолання»

Другий Харківський продовольчий форум «Харків на шляху до продовольчої безпеки: виклики, ризики, перспективи їх подолання»

У стінах Каразінського університету в межах міжнародного науково-дослідного проєкту Fusilli (який у 2020 році виграла команда соціологічного факультету) відбувся другий Харківський продовольчий форум «Харків на шляху до продовольчої безпеки: виклики, ризики, перспективи їх подолання».

У стінах Каразінського університету в межах міжнародного науково-дослідного проєкту Fusilli (який у 2020 році виграла команда соціологічного факультету) відбувся другий Харківський продовольчий форум «Харків на шляху до продовольчої безпеки: виклики, ризики, перспективи їх подолання». Зустріч відбувалася в змішаному форматі: учасники й гості доєднувалися як наживо, так і онлайн з метою обміну досвідом та дискусії між різними стейкхолдерами щодо питань, пов’язаних з трансформаціями продовольчих систем Харкова та регіону в умовах війни. Також у центрі обговорення на форумі — координація гуманітарної допомоги, волонтерська діяльність, розмінування сільськогосподарських земель, трансформація логістики та продовольчих систем, локальні продовольчі ініціативи та практики побудови системи продовольчої безпеки, Цілі сталого розвитку й державна політика у сфері фінансової і продовольчої політики в Харкові та регіоні.

З вітальним словом до присутніх звернулася ректорка Каразінського університету Тетяна Кагановська. Вона зазначила, що Каразінський завжди був майданчиком для реалізації значущих ідей і задумів, зараз ми вже шукаємо правильні рішення для подолання викликів війни в галузі продовольчої безпеки.

Деканка соціологічного факультету та керівниця харківської команди проєкту Fusilli Олена Мурадян наголосила, що цей форум, який проводиться вдруге, є майданчиком для обміну досвідом щодо побудови сталих продовольчих систем в місті та регіоні, а також розбудови регіональної мережі взаємодії між громадськими та волонтерськими організаціями, органами місцевої та державної влади, академічною і науковою спільнотою, представниками різних організацій та інституцій.

Також із вітальним словом виступили координаторка проєкту Fusilli (Іспанія) Джулія Пінедо Джіл і заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Костянтин Панфілов.

Співорганізаторами форуму виступили Кластер продовольчої безпеки та засобів до існування Східного хабу, Координаційний гуманітарний центр, БО «Благодійний фонд Джерело Відродження» і Харківська міська рада. Зокрема, Віталій Разживін, спеціаліст з координації та управління інформацією Кластеру продовольчої безпеки та засобів до існування Східного хабу, розповів про діяльність Кластеру протягом 2023 року та плани на 2024 рік, де акцентував на цілях Кластера щодо допомоги майже 582 тисячам людей у Харківському регіоні. Богдан Яхно та Катерина Лавренко, які представляли Координаційний гуманітарний центр, ознайомили присутніх із діяльністю КГЦ, а також продемонстрували статистичну інформацію та методику, яка допомагає аналізувати логістичні, соціально-демографічні, економічні, продовольчі фактори в регіоні. Світлана Горбунова-Рубан, заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, присвятила свій виступ міській продовольчій політиці та діяльності Харківської міської ради у сфері продовольчої безпеки під час війни.

До участі у форумі долучилися також представники міжнародних партнерів та організацій, зокрема Салім Муса, керівник офісу Всесвітньої продовольчої програми ООН у м. Дніпро, який розповів про діяльність WFP в Харківській області та на Сході України; Ніна Ярош, провідна фахівчиня з програмної політики, проєкт з с/г засобів до існування та протимінної діяльності ВПП ООН, яка ознайомила присутніх із процесом розмінування сільськогосподарських земель і допомогою аграріям регіону; Дмитро Філіпський, спеціаліст з гуманітарних питань Управління ООН з координації гуманітарних питань, виступ якого був присвячений гуманітарній координації в Україні, зокрема в Харківському регіоні; Олександр Скоробагатько, національний проєктний спеціаліст Продовольчої та сільськогосподарської організації, який детально розповів про діяльність Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН в Україні та Харківському регіоні.

Окрім того, для участі у форумі були запрошені Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості, презентація якого була присвячена діяльності підприємств харчової промисловості регіону і наданню кредитів для відкриття і розвитку власної справи; Зоя Цигульова, начальниця управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Харківській області, яка розповіла про діяльність ДПС України в Харківському регіоні під час війни; Валерій Ситніков, начальник відділу безпечності харчових продуктів та кормів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області; Ганна Головіна, представниця "Zero Waste Kharkiv".

Для форуму буди підготовлені і напрацювання каразінців у галузі продовольчої безпеки. Директорка ННІ екології Ганна Тітенко презентувала матеріали про аграрний сектор України та проаналізувала, чи на часі екологічний імператив. А завідувач кафедри політичної соціології соціологічного факультету Дмитро Бойко поділився результатами соціологічного дослідження «Харків’яни про сортування відходів».

Раді об’єднувати в Каразінському університеті досвідчених фахівців та фахівчинь, які разом допомагають створювати продовольчу безпеку в місті та регіоні, щоби разом впливати на майбутнє й добробут нашої країни!

Текст: Юлія Баглік для karazin.ua

Фото: Вікторія Якименко